Rak - Nadšenie, vášeň, závislosť

Starodávni umelci stvorili náhrdelník Zverokruhu z dvanástich súhvezdí. A rovnako dvanásťkrát bojoval Herkules proti osudu v jednej z najkrajších starogréckych bájí o odvahe a statočnosti. Keď thébsky hrdina zápasil v bažinách s deväťhlavou hydrou, prišiel jej na pomoc aj obrovský rak. A hoci proti chrabrému polobohovi nemal šance, naveky na nás mieri klepetami z nočnej oblohy. Súhvezdie Raka je naslabšie viditeľné súhvezdie Zverokruhu. Za mimoriadne jasných nocí sa však Rakovi uráči ukázať svoje skvosty a zvedavé oči pozemšťanov čaká trblietavý zážitok na hranici 520 svetelných rokov.

Podobne húževnato ako Herkules dokázal bojovať na golfových trávnikoch aj britský národný hrdina Nick Faldo ( narodený v znamení Raka 18.7.1957 ). Orákulum golfu tohto Raka sprevádzalo od trinástich rokov. Vtedy sa Nick náhle rozhodol byť najlepším v športe, ktorý nikdy nehral. Temperamentný prízrak turnajov by sa síce za svoj neurovnaný osobný život mohol červenať ako rak, ale v priestore osemnástich jamiek sa ovládal dokonale. Fanúšikovia spomínajú na jeho zázračné údery a experti neustále analyzujú slávny Faldov golfový úder,ktorý pripomína obojručný švih samurajským mečom. 

Faldo

Golf má šarm, je to výzva a zároveň čestná hra. Máloktorý šport má v sebe podobnú kombináciu. Víťazí ten, kto má v danej chvíli najlepšiu myseľ i telo. A ako vieme, telo a myseľ nie sú dva a nie sú jeden.

 

Julo-Kazimir-foto
 
MUDr. Július Kazimír
Ortopéd a rehabilitačný lekár
 
Špecializuje sa na diagnostiku, prevenciu a liečbu porúch pohybového aparátu a chrbtice. V roku 2009 predstavil po prvýkrát na Slovensku špeciálnu pohybovú metódu FLOWIN. Propaguje pohybové a športové aktivity, vo voľnom čase píše, hrá golf a skladá vlastné folkové piesne.

 

Chcete sa dozvedieť viac? Sledujte nás na Facebooku alebo si prezrite 100 % originálne medicínske rehabilitačné pomôcky v eshope Layla.
 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie