SWOPPER Červená Ferraro

Neohodnotené
 


SWOPPER
je zdravotná stolička, určená pre tzv. dynamické sedenie v kancelárií i v bytovom interiéri. Súčasťou modernej firemnej kultúry je poznanie, že správne sedenie priamo ovplyvní až 60% pracovného výkonu. SWOPPER sa dokáže prispôsobiť sedacím návykom svojho používateľa. Je známe, že na bežných stoličkách sa sedí statický a tento stav neprospieva chrbtici. SWOPPER však reaguje na každý pohyb sediaceho človeka.


Dostupnosť Na objednávku
630 €
525 € bez DPH
   
Kód tovaru SWOP01R
Kategória SWOPPER Classic s kolieskami
 
  • Swopper kopíruje pohyb tela a zlepšuje postavenie chrbtice
  • Unikátny svetový patent:
  • Nastaviteľná výška
  • Vertikálne pruženie
  • Diagonálny výkyv všetkými smermi
  • Rotácia 360 stupňov

Technické dáta
Výška: 45 – 68 cm
Priemer sedačky: 40 cm
Priemer kruhovej podnože bez koliesok: 55 cm
Priemer kruhovej podnože s kolieskami : 57 cm
Váha: 11 kg
Dovolené zaťaženie: 50kg – 130 kg

Použité materiály

Pružinová noha – tlakový odliatok z hliníku
Sedačka – umelá hmota vstrekovaná pod tlakom
Poťah – Alcantara

Ako zmontovať váš swopper

Zmontujte swopper z dielov tak, ako je to vyobrazené na obrázku. Zasuňte nohu s pružinou do strednej časti kruhovej podnože tak, aby škála s označením nastavenia smerovala do otvorenej časti podnože. Potom nasuňte sedačku na nohu – stred sedačky musí dosadnúť na stred pružinovej nohy.
Posaďte sa na swopper a silno sa na ňom zhupnite zhora dole tak, aby všetky 3 diely do seba dobre zapadli a tak sa utiahli.

Ako správne nastaviť váš swopper
1.výška
Pákou pod sedačkou môžete plynule nastaviť výšku swoppera. Uhol zvieraný všade vašimi bedrami a stehnami , tiež aj uhol medzi stehnami a lýtkami, by mal byť trochu väčší než 90 °. Do poručujeme toto nastavenie výšky swoppera; pokiaľ to nie je možné napr. kvôli výške vášho pracovného stolu, potom má pri nastavení prednosť dodržanie správnej vzdialenosti vašich očí od pracovnej dosky.
2. nastavenie tvrdosti pružiny
Tvrdosť pružiny je možné plynule nastavovať pre váhu od 50 kg do 130 kg. Nastavenie prevádzate otočením plastového „rukávu“ na spodnej časti nohy swoppera (pod pružinou). Mali by ste nastaviť tvrdosť pružiny tak, aby vertikálni pohyb swoppera (odpruženie zhora dole a naopak) bol čo najmäkší. To je vhodné hlavne pre výživu medzi stavcové platničky, pre precvičovanie vášho svalstva a všeobecne príjemný pocit zo swoppera. Pokiaľ ale chcete sedieť viac vzpriamene a pritom perovať zhora dolu, mali by ste si nastaviť pružinu na väčšiu tvrdosť. Obecne si môžete tvrdosť pružiny nastaviť tak, ako vám to bude vyhovovať. Nasledujúca tabuľka vám poskytne niekoľko rád:
- pre váhu do 60 kg (najmäkšie nastavenie, otáčajte „rukávom“ smerom k znamienku mínus (-) ku koncovej polohe)
- pre váhu do 75 kg – Level 1
- pre váhu do 90 kg – Level 2
- pre váhu do 105 kg – Level 3
- pre váhu do 130 kg – Level 4 a viac
3. Nastavenie bočného výkyvu
Pohyb do strán – bočný výkyv – je rozhodujúci pre aktiváciu a posilňovanie vášho svalstva. Čím je nastavenie mäkšie, tým viac ste nútený využívať vaše svalstvo k tomu, aby ste stabilizovali vaše telo.
Doporučujeme, aby začiatok nastavenia bočného výkyvu bol trochu tvrdší a postupne aby ste ho zmäkčovali až do maxima. Pre nastavenie výkyvu otočte swopper hore kruhovou podnožou a otáčaním kolieska (kruhového závitu) na spodnom konci pružinovej nohy smerom k znamienku plus (+) získate mäkšie nastavenie , t.j. viac bočného výkyvu, zatiaľ čo otáčaním smerom k znamienku mínus (-) získate tvrdšie nastavenie, a teda menší boční pohyb.
4. Kĺzavé podložky
Swopper je dodávaný s namontovanými kovovými kĺzavými podložkami. Tie sa najlepšie hodia pre podlahy s textíliami, ako sú koberci a pod. Pre hladké podlahy (kameň, dlažba, parkety, korok, PVC aj.) doporučujeme špeciálne filcové podložky, ktorými vybavíme váš swopper na požiadanie zdarma. Môžete si ich taktiež namontovať sami podľa inštruktáži na obrázku.

Ako najlepšie používať swopper

1.Poloha swoppera
Mali by ste swopper umiestniť tak, aby otvorená časť (výsek) kruhovej podnože smerovala k vášmu pracovnému stolu. V tejto pozícii je sedačka swoppera mierne sklonená dopredu, pričom oba konce kruhovej podnože zaisťujú spätné odpruženie. Pevná opora dozadu je zaistená prirodzeným odporom v protismeru.
2. Prenášanie swoppera
Pokiaľ chcete váš swopper premiestniť, najprv znížte jeho výšku na minimum a uchopte swopper pod sedačkou spredu v mieste otvorenej časti kruhovej podnože, nemanipulujte s pákou pre nastavenie výšky. Keď teraz swopper zodvihnete, ťažšia časť kruhovej podnože je naklopená tak, že môžete swopper pohodlne preniesť, kamkoľvek potrebujete.
3. „Swopovanie
Posaďte sa na stred sedačky swoppera. Silná pružina zaisťuje stabilnú polohu a umožňuje vertikálny pohyb. Rovnováhu udržujete pomocou nôh a tela.
Takéto balansovanie posilňuje vaše svalstvo a udržuje ho v aktivite. Keď sa nahnete smerom dopredu k pracovnému stolu, cítite, ako sa swopper nakláňa dopredu tak, že udržujete váš chrbát vzpriamenej polohe.

Swopper s kolieskami

Swopper s kolieskami má 3 stupne mobility
- brzdenie: keď na swopperi nesedíte, kolieska sú zabrzdené (v súlade s relevantnou DIN normou) a tak zabraňujú jeho nežiaducemu chodeniu
- sedenie: pri sedení je kruhová podnož zaťažená váhou tela a elasticky formovaná. Dolná časť pružinovej nohy sa pritom dotýka podlahy a pevne swopper podopiera.
- jazda na kolieskach: aby ste mohli presúvať na kolieskach, musíte sa ľahko na swopperi naddvihnúť, to vám umožní pohyb na kolieskach na krátke vzdialenosti.

Ako sa starať o swopper

Obecná starosť o swoppera je veľmi ľahká. Vzniknuté škvrny by ste mali odstrániť čo najopatrnejšie a čo najskôr.
Alcantara – pre bežnú údržbu použite iba vodu s mydlinami. Škvrny (napr. od ovocie, kečupu, kávy, horčice, vína a pod.) odstráňte pomocou kyseliny citrónové. Škvrny od žuvačky, guľôčkového pera, značkovače a škvrny obsahujúce mastnotu najprv vyčistite pomocou etylalkoholu. Všetky vyčistené miesta potom následne umyte čistou vodou.

Záruka

Swopper je vysoko hodnotným výrobkom, pričom každý z jeho viac než 40 dielov sa vyrába s dodržaním najvyššej kvality. Preto môžeme našim zákazníkom poskytnúť na swopper záruku plné 3 roky. Tato záruka sa vzťahuje na všetky originálne diely swoppera. Záruka začína odo dna dodania, preto uchovajte faktúru (dodací list) na bezpečnom mieste pre možnú reklamáciu. Behom záručnej doby garantuje výrobca, firma Aeris Impulsmöbel, jeho opravu alebo výmenu zdarma. V tomto prípade si zákazník platí iba prepravu.
Záruka sa nevzťahuje na bežné opotrebovanie (napr. u poťahového materiálu sedačky) , poškodenie vzniknuté nesprávnym používaním, ako napr. škvrny, škrabance, ryhy a pod., a taktiež poškodenie z titulu neautorizovanej opravy treťou osobou.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.